Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Miasto Ulanów

Artykuły

 • Spotkanie konsultacyjne w Ulanowie w dniu 24 sierpnia 2022 roku

  Zaproszenie do dyskusji o środkach finansowych w nowym programie LEADER

   

  Zdobycie środków na rozwój firmy, stowarzyszenia, fundacji, KGW, instytucji kultury czy samorządu będzie  możliwe dzięki realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) w ramach nowej perspektywy finansowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2023-2027 – podejście LEADER. Kluczem do zdobycia pieniędzy na działalność społeczną czy firmy jest uczestnictwo w budowie nowej strategii.

  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” rozpoczyna proces konsultacji społecznych. Podczas spotkań z mieszkańcami, przedsiębiorcami, samorządami, przedstawicielami stowarzyszeń, instytucji kultury będzie wypracowany plan działania na najbliższe lata czyli tzw. Lokalna Strategia Rozwoju (LSR).

  Dokument ten będzie zawierał szereg informacji i wytycznych, w tym: istotne informacje o regionie (diagnozę obszaru), cele i jego rezultaty, budżet, sposób badania i oceny postępu realizacji strategii oraz wiele innych uregulowań. Jednym z ważniejszych jego elementów będą typy działań, które będą finansowane w ramach podejścia LEADER. Dlatego tak ważna jest obecność na spotkaniach konsultacyjnych z naszą organizacją przedstawicieli podmiotów, które są zainteresowane pozyskaniem środków finansowych na swoją działalność. Informacje zebrane podczas spotkań pozwolą nam zaplanować działania, które w najwyższym stopniu przyczynią się do rozwoju naszego obszaru, wzmocnią aktywność społeczną, kulturalną, edukacyjną oraz przedsiębiorczość wśród mieszkańców, co będzie miało bezpośredni wpływ na podniesienie jakości życia mieszkańców społeczności niżańskiej.

  Zapraszamy lokalnych liderów, przedstawicieli kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, stowarzyszeń, fundacji, sołtysów, radnych, przedstawicieli samorządu, instytucji kultury, przedsiębiorców oraz mieszkańców zainteresowanych rozwojem i przyszłością naszego obszaru.

   

  Spotkania konsultacyjne są współfinansowane przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie, w ramach działania 19- Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałanie 19.1 Wsparcie przygotowawcze PROW na lata 2014-2020.

   

  Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

  Gmina

  Miejscowość i miejsce spotkania

  Data i godzina spotkania

  Krzeszów

   Krzeszów/ Urząd Gminy w Krzeszowie, 37-418 Krzeszów, ul. Rynek 2

  17 sierpnia 2022 - godz.14.00

  Nisko

  Wolina/ Biuro LGD Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Nizańskiej", 37-400 Nisko, Wolina, ul. Piaskowa 10

  18 sierpnia 2022 - godz.14.00

  Jeżowe

  Jeżowe / 
  Urząd Gminy w Jeżowem, 37-430 Jeżowe 136 A

  19 sierpnia 2022 - godz.14.00

  Jarocin

  Jarocin / Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, 37-405 Jarocin 150

  23 sierpnia 2022 - godz.13.00

  Harasiuki

   Harasiuki /  Gminne Centrum Kultury w Harasiukach,  37-413 Harasiuki , ul. Długa 11

  23 sierpnia 2022 - godz. 16.00

   

  Ulanów

  Ulanów/ Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie, 37-410 Ulanów, ul. Rynek 5

  24 sierpnia 2022 - godz.13.00

  Rudnik nad Sanem

  Rudnik nad Sanem/ Urząd Gminy i Miasta w Rudniku n/ Sanem , 37-420 Rudnik nad Sanem, ul. Rynek 40

  24 sierpnia 2022 - godz.16.00

   

  Czytaj Więcej o: Spotkanie konsultacyjne w Ulanowie w dniu 24 sierpnia 2022 roku
 • „FOTOGRAFIE Z DAWNEJ PRACY” – SENTYMELNTALNY KONKURS DLA OSÓB 50+

  Informujemy, że na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego ruszyła kolejna edycja waszego ulubionego konkursu pod nazwą „Fotografie z dawnej pracy” na najciekawsze zdjęcie z miejsca pracy u schyłku XX w.

  Jeśli masz ukończone minimum 50 lat, a Twoje miejsce zamieszkania to województwo podkarpackie lub lubelskie, nie wahaj się ani chwili i dołącz do fotograficznej zabawy. Dzięki Tobie i Twoim zdjęciom będzie można stworzyć piękną galerię, która pokaże, jak zmieniły się realia zawodowe w ostatnich latach.

  Dołącz do fotograficznej zabawy wypełniając formularz zgłoszeniowy https://www.aplikuj.pl/konkurs-fotografie-zgloszenie. Fotografie można nadsyłać do 16 października 2022 r. Po tym terminie szansa na nagrody przepadnie.

  Na autorów najciekawszych prac czekają znakomite nagrody: telefony komórkowe, czy kursy komputerowe (strefakursow.pl). Do tego jeszcze wiele innych gadżetów i książek! Baw się z Aplikuj.pl!

  Szczegóły konkursu w linku poniżej:

  https://www.aplikuj.pl/konkurs-fotografie

  Czytaj Więcej o: „FOTOGRAFIE Z DAWNEJ PRACY” – SENTYMELNTALNY KONKURS DLA OSÓB 50+
 • Efektywność energetyczna budynków

  Informujemy, że na stronie https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/efektywnosci-energetycznej-budynkow dostępne są informacje w zakresie:

  1.  Obowiązujących przepisów i procedur w obszarze charakterystyki energetycznej budynków.
  2.  Podstawowej wiedzy technicznej w tym obszarze, umożliwiającej obywatelom podjęcie decyzji o działaniach, które w sposób możliwie jak najbardziej efektywny (optymalnym zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym) przyniosą oczekiwane rezultaty.
  3. Dostępnych programów finansowych, wspierających poprawę charakterystyki energetycznej budynków, wraz z warunkami ich wykorzystania.

   

  Czytaj Więcej o: Efektywność energetyczna budynków

Banery/Logo