Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie

Bieliny. Wbicie łopaty pod budowę nowego mostu

9 października 2023 roku oficjalnie w Bielinach przy rzece San zainaugurowano poprzez symboliczne wbicie łopaty budowę mostu, który będzie łączył dwie gminy: Ulanów i Rudnik nad Sanem. Symbolicznego wbicia łopaty dokonali: Wiceminister Infrastruktury, Poseł na Sejm Rafał Weber, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, władze powiatu niżańskiego, władze gminy Ulanów i Rudnika nad Sanem, radni powiatowi i gminni, prezes Firmy PRIMOST Południe, sołtys oraz przedstawiciele mieszkańców Bielin. Była to historyczna chwila dla gminy Ulanów, a zwłaszcza dla mieszkańców Bielin.

- Spełniają się marzenia mieszkańców Bielin, wieloletnie marzenia związane z budową mostu na rzece San. Te marzenia spełniają się dzięki naszej determinacji i wielkiej pomocy Pana Rafała Webera, Ministra Infrastruktury w pozyskaniu środków finansowych na realizację tej inwestycji – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

Projektowany most o szerokości 5,5m i długości 570 m jezdni wraz z chodnikiem i barierami ochronnymi charakteryzuje się prostą formą architektoniczną wynikającą z układów konstrukcyjnych. Elementem wyróżniającym się jest łukowa konstrukcja przęsła nurtowego. Oprócz budowy mostu zostanie  przebudowana również ul. Św. Wojciecha (budowa ciągu pieszo rowerowego od parku podworskiego do mostu i  oświetlonego przejścia dla pieszych). Wykonawcą zadania - budowa mostu wraz z przebudową drogi św. Wojciecha jest firma PRIMOST Południe sp. z o.o. z Będzina.  Przeprawa mostowa realizowana jest przez Gminę Ulanów wspólnie z Powiatem Niżańskim. Prace mają potrwać niespełna dwa lata.

Materiał filmowy TVM Stalowa Wola dot. wydarzenia: https://tvmstalowawola.pl/ruszyla-budowa-mostu-w-bielinach/

Autor: Andrzej Drzewi

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-10-10 15:14:52przez: Andrzej Drzewi
Opublikowano:2023-10-10 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:1208

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.