Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wtorek, 2022-01-18 ( Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty)

Biuletyn Informacji Publicznej - Gmina i Miasto Ulanów - Raport o stanie Gminy i Miasta Ulanów za 2019 r.

Raport o stanie Gminy i Miasta Ulanów za 2019 r.

Zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminy Burmistrz co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim. W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2, termin przedstawienia raportu o stanie jednostki samorządu terytorialnego przypadający w 2020 r., został przedłużony o 60 dni (w art. 46 pkt 35 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) został dodany art. 15zzzzzz)).

Raport podlega rozpatrzeniu przez Radę Miejską podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała Rady Miejskiej w Ulanowie w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi Gminy      i Miasta Ulanów. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności.

Nad przedstawionym Raportem o stanie Gminy przeprowadza się debatę.

W debacie nad raportem o stanie gminy mogą zabierać głos mieszkańcy gminy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany Raport o stanie Gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Po zakończeniu debaty nad Raportem o stanie Gminy, Rada Miejska przeprowadza głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Gminy i Miasta wotum zaufania.

 

Raport o stanie Gminy i Miasta Ulanów za 2019 r.

Zgłoszenie mieszkańca

Autor: Paweł Pasztaleniec

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-20 15:22:50przez: Paweł Pasztaleniec
Opublikowano:2021-04-20 00:00:00przez: Paweł Pasztaleniec
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta Ulanów
Odwiedziny:168

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo