Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Bieliński dworek odzyska dawną świetność

Wkrótce ruszy remont zabytkowego dworku w Bielinach. Umowę w tej sprawie podpisał z  Zakładem Remontowo Budowlanym Józefa Bajka burmistrz Stanisław Garbacz.

Podpisanie umowy na remont dworku w Bielinach

Jedna z piękniejszych architektonicznych pereł naszego regionu doczeka się kompleksowego remontu. XVII-wieczny dwór rodu Mniszchów w Bielinach odzyska blask dzięki środkom pozyskanym przez gminę z Funduszy Norweskich przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Umowę dotyczącą remontu podpisali 27 czerwca właściciel Zakładu Remontowo Budowlanego Jan Bajek oraz Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów w obecności Rafała Webera Wiceministra Infrastruktury i Roberta Bednarza Starosty Niżańskiego.

W ramach prac, oprócz kompleksowego remontu budynku, będzie doprowadzona instalacja wodociągowa i sanitarna, zostaną odmulone rowy i stawy, przeprowadzone prace pielęgnacyjne  drzewostanu w przydworskim parku, powstaną alejki, mała architektura i oświetlenie.

- Prace wycenione są na sumę 3,5 mln złotych – mówi burmistrz Stanisław Garbacz. -  Dzięki złożonemu przez gminę Ulanów w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Bieliny – wieś nad Sanem” wnioskowi pod nazwą „Remont zespołu dworsko-parkowego w Bielinach w celu rozszerzenia oferty kulturalnej Gminy Ulanów” 85 procent tej kwoty pochodzić będzie z Funduszy Norweskich.

Projekt przewiduje, że w odnowionych salach dworku prowadzone będą działania kulturalno-edukacyjne, warsztaty, szkolenia, spotkania integracyjne, wystawy, koncerty i inne wydarzenia artystyczne.

- Zależy nam na przybliżeniu historii rodów szlacheckich, które zostawiły trwały ślad w historii Bielin. Posłuży temu przede wszystkim muzealna wystawa dawnej kultury dworskiej – mówi Magdalena Hasiak ze Stowarzyszenia „Bieliny – wieś nad Sanem”. – Chcemy też ożywić piękny park, który jest wymarzonym miejscem do organizowania wydarzeń plenerowych.

Autor: Paweł Pasztaleniec

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-07-05 12:40:17przez: Paweł Pasztaleniec
Opublikowano:2021-07-05 00:00:00przez: Paweł Pasztaleniec
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta Ulanów
Odwiedziny:1000

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo