Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Miasto Ulanów

Artykuły

 • Burmistrz Stanisław Garbacz Najlepszym Burmistrzem Województwa Podkarpackiego

  Działania Burmistrza Ulanowa zostały dostrzeżone i docenione przez Kapitułę konkursu. Efektem tego jest otrzymanie tytułu „Najlepszy Burmistrz”.
  We wtorek 30 maja, w Rzeszowie samorządowcy z całego województwa świętowali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Był tradycyjny pochód ulicami miasta oraz uroczysta konferencja, podczas której wręczono nagrody, wyróżnienia i medale dla najbardziej zasłużonych samorządowców.
  Gala Podkarpackiej Nagrody Samorządowej jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego na terenie województwa podkarpackiego. Podczas gali nagradzane są osoby, instytucje i projekty, które wniosły istotny wkład w rozwój regionu i poprawę jakości życia mieszkańców, stanowi okazję do docenienia sukcesów samorządowców oraz promowania dobrych praktyk, które mogą służyć za wzór dla innych regionów. Jest to także platforma integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządów gmin, miast i powiatów.

  Stanisław Garbacz jest burmistrzem Gminy i Miasta Ulanów od 2009 roku, realizuje szereg inwestycji, pozyskując na nie środki z zewnątrz. Budżetem gospodaruje rozważnie, dlatego też przy prowadzeniu wielomilionowych inwestycji, nieprzerwanie od 2016 roku Gmina i Miasto Ulanów nie posiada zadłużenia. W tegorocznym konkursie Podkarpackiej Nagrody Samorządowej oceniane były osiągnięcia za 2022 rok. Kapituła oceniała stan budżetu jednostki, wysokość pozyskanych środków z zewnątrz, wydatki inwestycyjne oraz przeprowadzone inwestycje i podejmowane działania społeczne, a także plany inwestycyjne na rok 2023.
  Stanisław Garbacz, najlepszy Burmistrz Województwa Podkarpackiego w 2022 roku odbierając nagrodę podkreślił, że jest to dla niego ważne wyróżnienie, ponieważ doceniona została zarówno jego praca i troska o gminę Ulanów, jak również codzienna praca wielu osób, w tym pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Ulanowie, radnych Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych gminy, przedstawicieli organizacji działających na terenie gminy.
   
  W kategorii Miasta nominowane do nagrody były następujące miasta:

  1.      Miasto Stalowa Wola – Prezydent Lucjusz Nadbereżny

  2.      Gmina Boguchwała – Burmistrz Wiesław Kąkol

  3.      Gmina i Miasto Ulanów – Burmistrz Stanisław Garbacz - laureat

  4.      Gmina Brzozów – Burmistrz Szymon Stapiński

  5.      Gmina i Miasto Nisko – Burmistrz Waldemar Ślusarczyk

  Czytaj Więcej o: Burmistrz Stanisław Garbacz Najlepszym Burmistrzem Województwa Podkarpackiego
 • Wprowadzenie stopni alarmowych CHARLIE-CRP i BRAVO do 31 sierpnia 2023 roku

  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wprowadził trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Ponadto na terenie całego kraju wprowadził, także drugi stopień alarmowy BRAVO. Ostrzeżenie to zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom o charakterze terrorystycznym. Dodatkowo wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził, także drugi stopień alarmowy BRAVO. Wszystkie stopnie alarmowe obowiązują od dnia 1 czerwca od godz. 00.00 do dnia 31 sierpnia 2023 roku, do godz. 23.59.

  Stopień alarmowy CRP wprowadził Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Stopień CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych, określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

  Stopnie CRP wprowadza się w sytuacji zagrożenia o charakterze terrorystycznym, które dotyczy systemów teleinformatycznych administracji publicznej lub systemów, które wchodzą w skład infrastruktury krytycznej. ALFA to pierwszy stopień alarmu, BRAVO – drugi, CHARLIE – trzeci, a DELTA – czwarty, najwyższy.

  Stopień alarmowy BRAVO zobowiązuje policję, straż graniczną oraz żandarmerię wojskową do noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych. Ponadto należy przeprowadzać kontrole pojazdów, osób oraz budynków publicznych w rejonach zagrożonych oraz zapewnić personel na wypadek zdarzeń terrorystycznych.

  Zadania organów państwa związane z wprowadzeniem stopni alarmowych CRP zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP.

  Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

  Czytaj Więcej o: Wprowadzenie stopni alarmowych CHARLIE-CRP i BRAVO do 31 sierpnia 2023 roku

Banery/Logo