Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Miasto Ulanów

Artykuły

 • Niedzielny koncert z cyklu „Przy muzyce o muzyce” w Dworku w Bielinach

  W niedzielę 26 listopada 2023r. Gmina Ulanów wraz z Gminnym Centrum Kultury zorganizowała kolejne wydarzenie kulturalne. W zespole dworsko-parkowym w Bielinach odbył się koncert zespołu kameralnego Contradanza oraz recital fletowy Anny Skiby w ramach spotkań z cyklu „Przy muzyce o muzyce”. Była to prawdziwa uczta muzyczna dla wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie. Muzycy zaprezentowali szeroki repertuar utworów od baroku, okresu dzieł opartych na zaskakującym, zadziwiającym pomyśle, mających na celu właśnie olśnienie i wprawienie odbiorcy w zachwyt, aż po pełen energii XX wiek.

  Koncert był wydarzeniem sprzyjającym integracji społecznej, a wstęp oczywiście był wolny.

  Wydarzenie odbyło się w ramach projektu pn. "Remont zespołu dworsko parkowego w Bielinach w celu rozszerzenia oferty kulturalnej Gminy Ulanów" dofinansowanego z programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021. 

  Zdjęcia: GCK w Ulanowie.

  Czytaj Więcej o: Niedzielny koncert z cyklu „Przy muzyce o muzyce” w Dworku w Bielinach
 • Certyfikat wpisu flisactwa na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO wyróżnione

   

  W Warszawie, w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego miało miejsce uroczyste wręczenie certyfikatów wpisu flisactwa na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ulanowskim Flisakom certyfikat wręczył Wiceminister Kultury Jarosław Sellin. Tradycje flisackie trafiły pod specjalną, międzynarodową ochronę, osiągnięcie to jest niezwykle ważne, również z uwagi na promocję turystyki w Gminie Ulanów. Flisakom towarzyszyła liczna delegacja z  województwa, powiatu i gminy. Gminę reprezentowali Burmistrz Stanisław Garbacz oraz Dyrektor GCK Joanna Małek.  Serdecznie gratulujemy tak wyjątkowego wyróżnienia.

  Czytaj Więcej o: Certyfikat wpisu flisactwa na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO
 • XLVII Sesja Rady Miejskiej w Ulanowie w dniu 30 listopada br.

  Dnia  30 listopada 2023r. tj.  czwartek o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy i Miasta Ulanów odbędzie się XLVII Sesja Rady Miejskiej w Ulanowie.

  Porządek obrad sesji:

  1. Otwarcie obrad sesji
  2. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Gminy w okresie międzysesyjnym.
  3. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu żyta stanowiącej podstawę do obliczenia podatku rolnego.
  4. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kwoty dopłaty do ceny 1m3 wody oraz odprowadzanych ścieków dla gospodarstw domowych na terenie Gminy Ulanów.
  5. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia wieloletniego Programu osłonowego Gminy i Miasta Ulanów w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028.
  6. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania pomocy w formie zasiłku celowego na zakup żywności lub posiłku w ramach wieloletniego programu „Posiłek w szkole  i w domu” na lata 2024 – 2028.
  7. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy gminy Ulanów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024.
  8. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie gminy i miasta na 2023r.
  9. Wolne wnioski i informacje.
  10. Zamknięcie obrad sesji.

   

  Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie
                      / - /  Wacław Piędel                                              

  Czytaj Więcej o: XLVII Sesja Rady Miejskiej w Ulanowie w dniu 30 listopada br.

Banery/Logo