Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Miasto Ulanów

Artykuły

 • Uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior+ w Ulanowie

  Dzienny Dom Senior+ powstał w budynku po byłym przedszkolu. Z obiektu korzystać mogą seniorzy z terenu całej gminy. Gmina otrzymała dotacje na jego kompleksową przebudowę, wyposażenie oraz  na funkcjonowanie w początkowym okresie. Cała inwestycja kosztowała 437 283,29 zł, z czego 318 550,07 zł pokryła dotacja z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Dzięki temu budynek został wyremontowany i dostosowany do pobytu dziennego dla osób starszych.

  W otwarciu Dziennego Domu Senior+ brali udział Ks. Proboszcz Kazimierz Żyłka, Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Adam Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie Wacław Piędel, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Magdalena Hasiak, Radny Powiatu Niżańskiego Roman Pokora, przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Joanna Kusz i Grażyna Orłoś, Kierownik OPS w Ulanowie Leokadia Kopyto, Dyrektor GCK w Ulanowie, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Ulanowie Janina Puskarczyk i oczywiście drodzy Seniorzy - uczestnicy Domu.

  Burmistrz Stanisław Garbacz wraz z Kierownikiem placówki Izabelą Łepko-Kruk przywitali wszystkich przybyłych i poprosili ks. Proboszcza Kazimierza Żyłkę o poświęcenie budynku. Po tej ceremonii nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości. Po części oficjalnej, w trakcie której nie zabrakło podziękowań, gratulacji oraz życzeń, uroczystość uświetniły występy artystyczne podopiecznych Dziennego Domu Senior +.

  Dziękujemy Wam, drodzy Seniorzy za to, że jesteście, że korzystacie z nowopowstałej placówki. Życzymy, aby każdy spędzony tutaj dzień był czasem radości, aktywnego wypoczynku w przyjaznej, rodzinnej atmosferze – tymi słowami Burmistrz Stanisław Garbacz zwrócił się do uczestników Dziennego Domu Senior+.

  Dzienny Dom Senior + w Ulanowie mieści się w budynku, przy ul. Kościuszki 3 w Ulanowie. W budynku znajdują się m.in.: sala spotkań, pokój do wypoczynku, sala do zajęć ruchowych, pokój terapii indywidualnej, stołówka, pomieszczenia biurowe, zaplecze kuchenne i sanitarne.

  Placówka obecnie obejmuje opieką 15 seniorów. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Zakres działań Domu polega na aktywizacji seniorów poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie zainteresowań, nabywanie nowych umiejętności. Działania te przeciwdziałają izolacji i samotności osób starszych, zapewniają też dostęp do oferty kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej. Każdego dnia Seniorzy mają zapewniony ciepły posiłek. DDS+ oferuje pomoc osobom starszym w funkcjonowaniu w warunkach zbliżonych do warunków domowych, osiąganie i utrzymywanie optymalnego poziomu samodzielności i aktywności.

  Czytaj Więcej o: Uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior+ w Ulanowie
 • Obchody Dnia Seniora w Ulanowie

  Ten wyjątkowy dzień jest świetną okazją do tego, aby okazać szacunek i uznanie osobom starszym za bezinteresowną miłość i mądrość życiową, którą obdarowują młodsze pokolenia. Aby życzyć seniorom długich lat w zdrowiu, radości z dnia codziennego i spełniania swoich pasji.

  24 listopada 2022 roku członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Ulanowie spotkali się wspólnie z zaproszonymi gośćmi w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie aby w sposób wyjątkowy uczcić ten szczególny dzień.

  Przewodnicząca Koła Janina Puskarczyk przywitała zgromadzonych Seniorów i gości. Burmistrz Stanisław Garbacz w swojej wypowiedzi podkreślił jak ważna jest rola seniora w społeczeństwie i podziękował, że z taką radością i dystansem podchodzą do okresu życia, w którym obecnie się znajdują. Wyraził słowa uznania za to, że ciągle rozwijają swoje pasje i dzielą się doświadczeniem z innymi.

  Wydarzenie obfitowało w moc atrakcji i niezapomnianej rozrywki. Dowodem na to był wyjątkowy występ artystyczny pt.: „Senior z pasją”, który dostarczył wszystkim uczestnikom pięknych emocji i niezapomnianych wrażeń. Dopełnieniem tego wyjątkowego wieczoru był toast, wyśpiewane 100 lat dla wszystkich Seniorów z Gminy i Miasta Ulanów i wspólne biesiadowanie przy stołach zastawionych pysznościami przygotowanymi przez członków Koła.

  W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Adam Mach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Magdalena Hasiak, Dyrektor GCK w Ulanowie Joanna Małek oraz przedstawiciele stowarzyszeń z gminy.

  Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury w Ulanowie.

  Czytaj Więcej o: Obchody Dnia Seniora w Ulanowie
 • Komunikat: dot. zakupu węgla w ramach zakupu preferencyjnego

  Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów informuje mieszkańców którzy zgłosili zapotrzebowanie na węgiel, że od dnia 21 listopada 2022 r. tj. od najbliższego poniedziałku do dnia 24 listopada 2022 r. tj. do najbliższego czwartku  istnieje możliwość dokonywania wpłat na zakup paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego. Osoby które zgłosiły zapotrzebowanie na węgiel a nie złożyły jeszcze wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego proszone są o niezwłoczne wypełnienie tego obowiązku. Informacje dotyczące sposobu płatności i transportu węgla dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta w Ulanowie oraz w siedzibie Urzędu w pok. Nr 5. Ponadto informuję, że w asortymencie typu orzech znajduje się do 30% miału zaś w asortymencie typu ekogroszek znajduje się do 10 % miału.    

  Czytaj Więcej o: Komunikat: dot. zakupu węgla w ramach zakupu preferencyjnego

Banery/Logo