Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Gmina Ulanów zapewnia opiekę wytchnieniową opiekunom osób niepełnosprawnych

W ramach realizacji godzin "Opieki wytchnieniowej" edycja 2022 niepełnosprawni mieszkańcy Gminy i Miasta Ulanów mają zapewnioną opiekę w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie lub w domu rodzinnym podopiecznego. Opieka realizowana jest od marca i bedzie trwać do grudnia 2022 r., korzysta z niej 22 osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Podejmowane sę róznorodne zajęcia zarówno w siedzibie placówki w Ulanowie, jak i w terenie. Uczestnicy programu korzystali ze spacerów nad Tanwią oraz organizowanych wyjazdów m.in. do Parku Wodnego do Stalowej Woli, do Muzeum Narodowego w Lublinie na warsztaty plastyczne, do Muzeum Ziemi Leżajskiej w Leżajsku i do Tryńczy na warsztaty ruchowe oraz zwiedzanie zabytkowej strażnicy kolejowej. W czasie, gdy podopieczni przebywali pod zorganizowaną opieką wykwalifikowanej kadry, ich opiekunowie mogli odpocząć i dowolnie skorzystać z wytchnienia. Wiekszość godzin opieki została już zrealizowana, ale czekają jeszcze kolejne atrakcje.

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-08-16 11:08:13przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2022-08-16 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:941

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo