Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Most na rzece San w Bielinach!

Gmina Ulanów otrzymała kolejne środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z rąk Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera czek na blisko 30 milionów złotych odebrali Burmistrz Gminy i Miasta Stanisław Garbacz i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Ulanów Magdalena Hasiak.

Dzięki wsparciu rządu, które będzie stanowić 60% całości kosztów zrealizowana zostanie inwestycja budowy mostu przez rzekę San w ciągu drogi gminnej pomiędzy miejscowością Bieliny – Gmina Ulanów, a miejscowością Kopki – Gmina Rudnik nad Sanem. Projektowany most o szerokości 5,5m jezdni wraz z chodnikiem i barierami ochronnymi charakteryzuje się prostą formą architektoniczną wynikającą z układów konstrukcyjnych. Elementem wyróżniającym się jest łukowa konstrukcja przęsła nurtowego.

Całość zadania obejmuje budowę mostu na rzece San oraz przebudowę drogi gminnej polegającą na jej poszerzeniu do 5,5 m na długości 570 m wraz z budową ciągu pieszo rowerowego od parku podworskiego do mostu i  oświetlonego przejścia dla pieszych.

Inwestycja mostowa realizowana będzie wspólnie z Powiatem Niżańskim.

Na most przez rzekę San mieszkańcy Bielin i okolicznych miejscowości czekają już od 90 lat. Przeprawa mostowa oczekiwana jest przez lokalne społeczeństwo i zapewne w dłuższej perspektywie będzie pozytywnie wpływać na rozwój społeczny i gospodarczy gminy i miasta Ulanów oraz Rudnik nad Sanem – podkreśla Burmistrz Stanisław Garbacz. I za tą wielką szansę samorząd Gminy Ulanów dziękuje szczególnie Wiceministrowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi.

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-02-07 16:14:08przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2023-02-07 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:2867

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo