Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Blisko 30 milionów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Gminy Ulanów

Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz i Skarbnik Gminy Tomasz Siorek podpisali dwie umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowy z ramienia Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego podpisał Dyrektor Wydziału Infrastruktury Krzysztof Sopel.

W wydarzeniu udział wzięli Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Magdalena Hasiak oraz Radny Rady Miejskiej w Ulanowie Piotr Surma.

Pierwsza z umów dotyczy „Budowy mostu na rzece San wraz z przebudową drogi gminnej ul. Św. Wojciecha w miejscowości Bieliny”. Inwestycja ta zostanie dofinansowana na łączną kwotę 29 635 577 zł. Powyższe dofinansowanie zostanie wypłacone gminie w trzech ratach rozłożonych na 3 lata, począwszy od roku bieżącego. Przeprawa mostowa realizowana będzie wspólnie z Powiatem Niżańskim.

Więcej o tej inwestycji pisaliśmy pod linkiem: https://www.ulanow.pl/a,468,most-na-rzece-san-w-bielinach

Druga z umów to dofinansowanie remontu ul. Cegielnianej w Wólce Tanewskiej. Gmina i Miasto Ulanów jeszcze w tym roku zrealizuje tą inwestycję drogową. Dofinansowanie na kwotę 296 863 zł stanowi 50 proc. wartości inwestycji, długość drogi do wyremontowania to 1,052 km.

Wiceminister Rafał Weber po raz kolejny pogratulował Burmistrzowi skuteczności w pozyskiwaniu środków na inwestycje i wyraził uznanie dla współpracy samorządów Gminy Ulanów i Powiatu Niżańskiego.

Dyrektor Wydziału Infrastruktury Krzysztof Sopel podkreślił, że wysokość otrzymanych przez Gminę Ulanów środków finansowych jest rekordowa w historii Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-03-06 11:18:25przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2023-03-06 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:648

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo