Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Burmistrz Stanisław Garbacz Najlepszym Burmistrzem Województwa Podkarpackiego

Działania Burmistrza Ulanowa zostały dostrzeżone i docenione przez Kapitułę konkursu. Efektem tego jest otrzymanie tytułu „Najlepszy Burmistrz”.
We wtorek 30 maja, w Rzeszowie samorządowcy z całego województwa świętowali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Był tradycyjny pochód ulicami miasta oraz uroczysta konferencja, podczas której wręczono nagrody, wyróżnienia i medale dla najbardziej zasłużonych samorządowców.
Gala Podkarpackiej Nagrody Samorządowej jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego na terenie województwa podkarpackiego. Podczas gali nagradzane są osoby, instytucje i projekty, które wniosły istotny wkład w rozwój regionu i poprawę jakości życia mieszkańców, stanowi okazję do docenienia sukcesów samorządowców oraz promowania dobrych praktyk, które mogą służyć za wzór dla innych regionów. Jest to także platforma integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządów gmin, miast i powiatów.

Stanisław Garbacz jest burmistrzem Gminy i Miasta Ulanów od 2009 roku, realizuje szereg inwestycji, pozyskując na nie środki z zewnątrz. Budżetem gospodaruje rozważnie, dlatego też przy prowadzeniu wielomilionowych inwestycji, nieprzerwanie od 2016 roku Gmina i Miasto Ulanów nie posiada zadłużenia. W tegorocznym konkursie Podkarpackiej Nagrody Samorządowej oceniane były osiągnięcia za 2022 rok. Kapituła oceniała stan budżetu jednostki, wysokość pozyskanych środków z zewnątrz, wydatki inwestycyjne oraz przeprowadzone inwestycje i podejmowane działania społeczne, a także plany inwestycyjne na rok 2023.
Stanisław Garbacz, najlepszy Burmistrz Województwa Podkarpackiego w 2022 roku odbierając nagrodę podkreślił, że jest to dla niego ważne wyróżnienie, ponieważ doceniona została zarówno jego praca i troska o gminę Ulanów, jak również codzienna praca wielu osób, w tym pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Ulanowie, radnych Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych gminy, przedstawicieli organizacji działających na terenie gminy.
 
W kategorii Miasta nominowane do nagrody były następujące miasta:

1.      Miasto Stalowa Wola – Prezydent Lucjusz Nadbereżny

2.      Gmina Boguchwała – Burmistrz Wiesław Kąkol

3.      Gmina i Miasto Ulanów – Burmistrz Stanisław Garbacz - laureat

4.      Gmina Brzozów – Burmistrz Szymon Stapiński

5.      Gmina i Miasto Nisko – Burmistrz Waldemar Ślusarczyk

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-31 14:04:42przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2023-05-31 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:528

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo