Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

 

Artykuły

 • Podpisanie umowy i przekazanie placu budowy na przebudowę drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki

  Dnia 13 marca 2023 r. w Auli przy LO w Nisku, została podpisana umowa na realizację przez Powiat Niżański zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki” z Wykonawcą inwestycji Przedsiębiorstwem STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. Umowę z ramienia Powiatu Niżańskiego podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marii Bednarz. W imieniu Firmy STRABAG umowę podpisał Dyrektor Techniczny Maciej Łukaszek.

  W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: Wiceminister Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Ulanów Magdalena Hasiak, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Tomasz Podpora, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz oraz Wójt Gminy Jarocin Zbigniew Walczak.

  W tym samym dniu przekazany został plac budowy.

  Koszt realizowanego zadania wyniesie 16 242 657,81 zł, z czego 60 %, stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Realizacja inwestycji potrwa od marca do grudnia 2023 r.

  - Bez tego dofinansowania to zadanie byłoby bądź to odsunięte w czasie, bądź realizowane odcinkami. Dziękuję w tym miejscu Panu Ministrowi Rafałowi Weberowi, za wsparcie, i troskę o to, aby inwestycje w Powiecie Niżańskim były realizowane na jak największym poziomie dofinansowania. Dzięki pozyskanym przez Powiat Niżański środkom przebudowanych zostanie ponad 6 km drogi powiatowej Nr 1049R, która zwiększy dostępność transportową i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu niżańskiego na terenie trzech gmin Powiatu, tj. Gminy Nisko, Ulanów i Jarocin, a konkretnie w miejscowościach Zarzecze, Huta Deręgowska, Szyperki i Jarocin – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

  - Inwestycje, które są realizowane przez samorządy są realizowane w sposób kompleksowy i służą do tego, aby wzmacniać bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podpisana dziś umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK 19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki, to inwestycja o wartości ponad 16,2 mln zł, z czego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczone zostało na jej realizację 9,7 mln zł. Dzięki tym środkom Powiat Niżański zrealizuje gruntowną modernizację ponad 6,5 km drogi, wykonane zostaną elementy bezpieczeństwa w ruchu pieszych i rowerzystów, tj. ścieżka rowerowa o długości 3,2 km, chodnik o długości 3,3 km, przejścia dla pieszych oraz zjazdy na posesje oraz pobocza. Również kompleksowa poprawa standardów kolejnego odcinka tej jezdni, wpłynie na zwiększenie nie tylko komfortu podróży, ale przede wszystkim bezpieczeństwa wszystkich jej użytkowników. Cieszę się, że rządowe wsparcie dynamicznie zmienia na lepsze jakość komunikacji w naszym regionie – mówił podczas uroczystości podpisania umowy Wiceminister Weber.

  Tekst i zdjęcia: Powiat Niżański

  Czytaj Więcej o: Podpisanie umowy i przekazanie placu budowy na przebudowę drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki
 • Blisko 30 milionów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Gminy Ulanów

  Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz i Skarbnik Gminy Tomasz Siorek podpisali dwie umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowy z ramienia Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego podpisał Dyrektor Wydziału Infrastruktury Krzysztof Sopel.

  W wydarzeniu udział wzięli Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Magdalena Hasiak oraz Radny Rady Miejskiej w Ulanowie Piotr Surma.

  Pierwsza z umów dotyczy „Budowy mostu na rzece San wraz z przebudową drogi gminnej ul. Św. Wojciecha w miejscowości Bieliny”. Inwestycja ta zostanie dofinansowana na łączną kwotę 29 635 577 zł. Powyższe dofinansowanie zostanie wypłacone gminie w trzech ratach rozłożonych na 3 lata, począwszy od roku bieżącego. Przeprawa mostowa realizowana będzie wspólnie z Powiatem Niżańskim.

  Więcej o tej inwestycji pisaliśmy pod linkiem: https://www.ulanow.pl/a,468,most-na-rzece-san-w-bielinach

  Druga z umów to dofinansowanie remontu ul. Cegielnianej w Wólce Tanewskiej. Gmina i Miasto Ulanów jeszcze w tym roku zrealizuje tą inwestycję drogową. Dofinansowanie na kwotę 296 863 zł stanowi 50 proc. wartości inwestycji, długość drogi do wyremontowania to 1,052 km.

  Wiceminister Rafał Weber po raz kolejny pogratulował Burmistrzowi skuteczności w pozyskiwaniu środków na inwestycje i wyraził uznanie dla współpracy samorządów Gminy Ulanów i Powiatu Niżańskiego.

  Dyrektor Wydziału Infrastruktury Krzysztof Sopel podkreślił, że wysokość otrzymanych przez Gminę Ulanów środków finansowych jest rekordowa w historii Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  Czytaj Więcej o: Blisko 30 milionów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Gminy Ulanów
 • Most na rzece San w Bielinach!

  Gmina Ulanów otrzymała kolejne środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z rąk Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera czek na blisko 30 milionów złotych odebrali Burmistrz Gminy i Miasta Stanisław Garbacz i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Ulanów Magdalena Hasiak.

  Dzięki wsparciu rządu, które będzie stanowić 60% całości kosztów zrealizowana zostanie inwestycja budowy mostu przez rzekę San w ciągu drogi gminnej pomiędzy miejscowością Bieliny – Gmina Ulanów, a miejscowością Kopki – Gmina Rudnik nad Sanem. Projektowany most o szerokości 5,5m jezdni wraz z chodnikiem i barierami ochronnymi charakteryzuje się prostą formą architektoniczną wynikającą z układów konstrukcyjnych. Elementem wyróżniającym się jest łukowa konstrukcja przęsła nurtowego.

  Całość zadania obejmuje budowę mostu na rzece San oraz przebudowę drogi gminnej polegającą na jej poszerzeniu do 5,5 m na długości 570 m wraz z budową ciągu pieszo rowerowego od parku podworskiego do mostu i  oświetlonego przejścia dla pieszych.

  Inwestycja mostowa realizowana będzie wspólnie z Powiatem Niżańskim.

  Na most przez rzekę San mieszkańcy Bielin i okolicznych miejscowości czekają już od 90 lat. Przeprawa mostowa oczekiwana jest przez lokalne społeczeństwo i zapewne w dłuższej perspektywie będzie pozytywnie wpływać na rozwój społeczny i gospodarczy gminy i miasta Ulanów oraz Rudnik nad Sanem – podkreśla Burmistrz Stanisław Garbacz. I za tą wielką szansę samorząd Gminy Ulanów dziękuje szczególnie Wiceministrowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi.

  Czytaj Więcej o: Most na rzece San w Bielinach!
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: odbiór kolejnych odcinków dróg w gminie Ulanów

  14 listopada br. odbyło się oficjalne oddanie przebudowanych odcinków dróg w gminie Ulanów. W wydarzeniu udział wzięli Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego Magdalena Hasiak, Radny Rady Miejskiej w Ulanowie Witold Zawrotniak, Sołtys wsi Borki Józef Grabowski i Inspektor nadzoru Jacek Cudziło oraz ze strony wykonawcy inwestycji PBI Infrastruktura S.A. Wiceprezes Zarządu Ryszard Hadała i kierownik budowy Łukasz Machowski.

  Inwestycje „Remont drogi gminnej nr 102816R Podosiczyna - Podbuk, w km 0+000 do 1+724” oraz „Remont drogi gminnej nr 102815R w miejscowości Dąbrówka w km 0+000 - 1+780” zostały dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na łączną kwotę 1 360 000 zł, co stanowi 60 proc. wartości inwestycji. Całkowity koszt inwestycji to 2 470 500 zł. Długość wyremontowanych odcinków dróg to 3,8 km.

  Czytaj Więcej o: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: odbiór kolejnych odcinków dróg w gminie Ulanów

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-11-17 12:28:23przez:
Opublikowano:2022-11-17 00:00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:638

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo