Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

 

Artykuły

 • Zakończono roboty budowlane przy drogach w Ulanowie, ul Kościelna i ul. Tadeusza Buli

   

   

  W grudniu zeszłego roku zakończyły się roboty budowlane na zadaniach zad. 1 Remont drogi gminnej nr 102863R w m. Ulanów (ul. Kościelna) oraz zad. 2 „Przebudowa chodnika wraz z budową zatoki autobusowej i przebudową przejścia dla pieszych w ciągu drogi gminnej nr 102850R ul. Tadeusza Buli w miejscowości Ulanów” dofinansowanych w ramach „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”.

  Na ul. Kościelnej został wykonany chodnik oraz położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Wartość robót wynosiła 371 902,28 zł, z czego 185 134,00 zł. to pozyskane dofinansowanie.

  Wzdłuż ul. Tadeusza Buli został wykonany chodnik o szerokości 2 m., wykonano nowe oświetlenie, zatokę autobusową i przejście dla pieszych. Wartość robót wynosiła 724 500,00 zł, z czego 579 205,00 zł. to pozyskane dofinansowanie.

  Wykonane prace na zadaniach wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu.

  Czytaj Więcej o: Zakończono roboty budowlane przy drogach w Ulanowie, ul Kościelna i ul. Tadeusza Buli
 • Bieliny. Wbicie łopaty pod budowę nowego mostu

  9 października 2023 roku oficjalnie w Bielinach przy rzece San zainaugurowano poprzez symboliczne wbicie łopaty budowę mostu, który będzie łączył dwie gminy: Ulanów i Rudnik nad Sanem. Symbolicznego wbicia łopaty dokonali: Wiceminister Infrastruktury, Poseł na Sejm Rafał Weber, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, władze powiatu niżańskiego, władze gminy Ulanów i Rudnika nad Sanem, radni powiatowi i gminni, prezes Firmy PRIMOST Południe, sołtys oraz przedstawiciele mieszkańców Bielin. Była to historyczna chwila dla gminy Ulanów, a zwłaszcza dla mieszkańców Bielin.

  - Spełniają się marzenia mieszkańców Bielin, wieloletnie marzenia związane z budową mostu na rzece San. Te marzenia spełniają się dzięki naszej determinacji i wielkiej pomocy Pana Rafała Webera, Ministra Infrastruktury w pozyskaniu środków finansowych na realizację tej inwestycji – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

  Projektowany most o szerokości 5,5m i długości 570 m jezdni wraz z chodnikiem i barierami ochronnymi charakteryzuje się prostą formą architektoniczną wynikającą z układów konstrukcyjnych. Elementem wyróżniającym się jest łukowa konstrukcja przęsła nurtowego. Oprócz budowy mostu zostanie  przebudowana również ul. Św. Wojciecha (budowa ciągu pieszo rowerowego od parku podworskiego do mostu i  oświetlonego przejścia dla pieszych). Wykonawcą zadania - budowa mostu wraz z przebudową drogi św. Wojciecha jest firma PRIMOST Południe sp. z o.o. z Będzina.  Przeprawa mostowa realizowana jest przez Gminę Ulanów wspólnie z Powiatem Niżańskim. Prace mają potrwać niespełna dwa lata.

  Materiał filmowy TVM Stalowa Wola dot. wydarzenia: https://tvmstalowawola.pl/ruszyla-budowa-mostu-w-bielinach/

  Czytaj Więcej o: Bieliny. Wbicie łopaty pod budowę nowego mostu
 • Kolejna promesa na dofinansowanie remontu dróg gminnych w Ulanowie

  W dniu 5 października br., w Auli przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku, odbyło się uroczyste wręczenie promes dla Powiatu Niżańskiego i Gmin, na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na rok 2024, przeznaczonych na poprawę sieci dróg lokalnych, dróg powiatowych i gminnych.

  Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber wręczył Burmistrzowi Stanisławowi Garbaczowi dofinansowanie w wysokości 690 942,19 zł – na zadanie „Remont drogi gminnej nr 102861R w miejscowości Ulanów w km 0+000 do km 0+968 wraz z przebudową chodnika”. W ramach tego przedsięwzięcia zostaną wyremontowane cztery ulice w Ulanowie: Folwarczna, Tanewska, Sandomierska i Św. Jana oraz zostanie przebudowany chodnik przy ul. Sandomierskiej.

  W wydarzeniu tym uczestniczyli również: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Niżański Adam Mach, Skarbnik Powiatu Maria Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Tomasz Podpora oraz Burmistrzowie i Wójtowie z powiatu niżańskiego.

  Zdjęcia: Powiat Niżański

   

  Czytaj Więcej o: Kolejna promesa na dofinansowanie remontu dróg gminnych w Ulanowie
 • Kolejne promesy dla Gminy i Miasta Ulanów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

  W środę, 27 września w Auli przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz otrzymał z rąk Wiceministra Infrastruktury – Pana Rafała Webera promesę na realizację zadania obejmującego: Przebudowę chodnika wraz z budową zatoki autobusowej i przebudową przejścia dla pieszych w ciągu drogi gminnej nr 102850R ul. Tadeusza Buli w miejscowości Ulanów.

  Dotacja wynosi 579 205,51 zł.

  W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: Starosta Powiatu Niżańskiego Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Włodarze gmin oraz przedstawiciele mediów.

  Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym i poprawa poziomu życia mieszkańców.

  Czytaj Więcej o: Kolejne promesy dla Gminy i Miasta Ulanów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-11-17 12:28:23przez:
Opublikowano:2022-11-17 00:00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:3294

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo