Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Rusza czwarta edycja opieki wytchnieniowej dla mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów

 

W naszej gminie rusza czwarta edycja programu „Opieka wytchnieniowa”. Umowę o realizację zadania podpisali Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz i Skarbnik Gminy i Miasta Tomasz Siorek z Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” Beatą Drzymała i Skarbnikiem Stowarzyszenia Martą Mierzwa.

Program „Opieka wytchnieniowa” kierowany jest do rodzin, które wymagają wsparcia w postaci czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. To zadanie w wyniku otwartego konkursu zostało powierzone stowarzyszeniu „Poprowadź Mnie przez Świat” z siedzibą w Rudniku nad Sanem. Organizacja ta ma duże doświadczenie z pracą z osobami z niepełnosprawnościami, prowadziła trzy poprzednie edycje Programu.

 „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 będzie realizowana ze środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Na realizację Programu Gmina w bieżącym roku pozyskała kwotę 133 tys. 008 zł,  wsparciem w ramach pobytu dziennego objętych zostanie 21 osób, w tym 12 osób powyżej 16 roku życia, w łącznej ilości 3260 godzin.

Opieka będzie sprawowana w czasie wolnym od nauki, głównie w okresie wakacyjnym i w weekendy w budynku Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie oraz w miejscu zamieszkania podopiecznego. Koordynatorem ze strony gminy jest Sekretarz Gminy i Miasta Magdalena Hasiak.

Autor: Andrzej Drzewi

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-03-16 12:07:04przez: Andrzej Drzewi
Opublikowano:2023-03-16 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:802

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo