Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Podsumowanie programu „Prowadzenie opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego” za 2023 rok

 

Gmina i Miasto Ulanów zrealizowała program „Prowadzenie opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego” dla niepełnosprawnych mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów dofinansowane z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na kwotę 133 008,00 zł. W zajęciach opiekuńczych wzięło udział 13 osób dorosłych zamieszkałych na terenie Gminy i Miasta Ulanów posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz 8 dzieci; łącznie 21 osób niepełnosprawnych. Zajęcia opiekuńcze realizowane były głównie w soboty i podczas wakacji letnich, zgodnie z oczekiwaniami opiekunów osób niepełnosprawnych. Zajęcia odbywały się w siedzibie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie, a dla 3 niepełnosprawnych osób dorosłych zajęcia opiekuńcze realizowano w domu rodzinnym podopiecznego. W okresie od marca do grudnia 2023 r. zrealizowano 3279,5 godziny opieki.

W ramach godzin opiekuńczych realizowanych na obiektach szkolnych w Ulanowie prowadzone były: zajęcia kulinarne, z rękodzieła, gry i zabawy stolikowe, zajęcia ruchowe i sportowe oraz spacery i wycieczki rowerowe po okolicy. Zorganizowano także 3 wycieczki: do Parku Wodnego i COP w Stalowej Woli, do Zamku Królewskiego i Zbrojowni w Sandomierzu oraz do Łazienek Królewskich w Warszawie.

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-03-13 11:38:22przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2024-03-13 00:00:00przez: Wacław Rzekęć
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:402

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo