http://www.bip.gov.pl
  Drukuj strone
URZĄD
Raport o stanie Gminy
WŁADZE
OGŁOSZENIA - AKTUALNOŚCI
Wykaz danych o ochronie środowiska
NABÓR
MOJA SPRAWA
PRAWO LOKALNE
Uchwały Rady Miejskiej kadencja 2018-2023
STATUT GMINY i MIASTA ULANÓW
Uchwały Rady Miejskiej kadencja 2014-2018
Zarządzenia Burmistrza kadencja 2014-2018
Zarządzenia Burmistrza kadencja 2010-2014
Protokoły z sesji Rady Miejskiej kadencji 2014-2018
Uchwały Rady Miejskiej kadencja 2010-2014
Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Ulanów na lata 2007-2013
Zarządzenia Burmistrza 2004r.
Zarządzenia Burmistrza 2005r.
Zarządzenia Burmistrza - 2006 rok
Zarządzenia Burmistrza kadencja 2006-2010
Protokoły z Sesji Rady Miejskiej
Protokoły z sesji Rady Miejskiej kadencji 2006-2010
Protokoły z sesji Rady Miejskiej kadencji 2010-2014
Uchwały do roku 2005
Uchwały 2006 rok
Uchwały Rady Miejskiej kadencja 2006-2010
TUTYSTYKA
INNE
WYBORY-OGŁOSZENIA
KONTROLE ZEWNĘTRZNE
SZUKAJ
INSTRUKCJA OBSŁUGI
REDAKCJA
STATYSTYKA
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP
STRATEGIA ROZWOJU GMINY ULANÓW NA LATA 2016-2020
MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO
Gminne Programy Profilaktyczne
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Ochrona danych osobowych
Katalog usług PSeAP
Rada Miejska w Ulanowie - nagrania wideo
Powszechny Spis Rolny 2020
Deklaracja dostępności Strony interenetowej Gminy i Miasta Ulanów


 
Zarządzenia Burmistrza 2004r. 
PRAWO LOKALNE
 
data publikacji:  24-10-2012 | 09:59
data ostatniej modyfikacji:  24-10-2012 | 09:59
Zarządzenie Nr 43/2004 z dnia 07.07.2004r. w sprawie szkolenia obronnego 24.10.2012

ZARZĄDZENIE  Nr 43/2004

Burmistrza Gminy i Miasta w Ulanowie

z dnia 7 lipca 2004r.

w sprawie szkolenia obronnego.

 

= = = = = = = = =

 

         Na podstawie art.18 ust. 4, art. 20 ust.2 pkt 7 ustawy z dnia 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej /Dz. U. z 2002r. Nr 21, poz.205 z p.zm./, oraz § 5 pkt 3, § 6, § 10 ust.1 pkt 3 i ust.2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 stycznia 2004r.w sprawie szkolenia obronnego /Dz. U. Nr 16, poz.150/

 

z a r z ą d z a m, co następuje:

 

§ 1

Określam zasady organizacji szkolenia obronnego, zwanego dalej „szkoleniem” w gminie i mieście Ulanów , podmioty podlegające szkoleniu, sposób i tryb planowania, finansowania i realizacji szkolenia oraz właściwości organów prowadzących takie szkolenie.

 

§ 2

Celem prowadzonego szkolenia jest poznanie procedur oraz doskonalenie umiejętności kierowania wykonywaniem zadań związanych z podwyższeniem gotowości obronnej państwa, zarządzeniem podległymi strukturami w czasie trwania kryzysu polityczno-militarnego i wojny, nabycie niezbędnych umiejętności przez wykonawców zadań obronnych oraz doskonalenie współdziałania układu pozamilitarnego ze strukturami własnych i sojuszniczych sił zbrojnych.

 

§ 3

W szkoleniu uczestniczą osoby zajmujące kierownicze stanowiska w administracji publicznej:

-          Burmistrz Gminy i Miasta jego Zastępca i Sekretarz;

-          Kierownicy jednostek organizacyjnych podległych i nadzorowanych przez Burmistrza;

-          Pracownicy urzędu prowadzący sprawy związane z wykonywaniem zadań obronnych / kurierzy, łącznicy, wykonawcy, dyżurni stałego dyżuru/.

 

§ 4

Szkolenia organizowane przez Burmistrza prowadzone są w formie:

-          zajęć teoretycznych i praktycznych realizowanych w cyklu rocznym, za wyjątkiem treningów i gier;

-          uczestników treningów i gier określa każdorazowo ich organizator.

 

§ 5

1. Szkolenie teoretyczne obejmuje:

-          szkolenie prowadzone w grupach szkoleniowych, określonych w załącznik do niniejszego zarządzenia, w formie wykładów, instruktarzy, seminariów itp. Mając na celu zapoznanie jego uczestników z problematyką przygotowań obronnych, zadaniami obronnymi oraz zasadami ich realizacji;

-          deklarowanie osób realizujących zadania obronne do udziału w szkoleniach i kursach prowadzonych przez wyspecjalizowane podmioty;

-          włączenie problematyki obronnej dla programów dokształcania i pogłębiania kwalifikacji pracowników.

2. Szkolenie praktyczne prowadzone jest w formie treningów i gier mających ma celu nabycie i utrwalenie umiejętności wykonywania zadań przez poszczególnych wykonawców, komórki organizacyjne, zespoły itp.

 

3. Ćwiczenia obronne w zależności od zaangażowanych sił i środków oraz szczebla organizacyjnego dzielą się na wojewódzkie / obejmujące dwa lub więcej powiatów/, powiatowe / obejmujące dwie lub więcej gmin/, gminne / miejskie, miejsko-gminne/ oraz zakładowe i mają na celu zgranie działania poszczególnych pozamilitarnych ogniw systemu obronności oraz ustalanie zasad i sposobu ich współdziałania z siłami zbrojnymi.

 

4. Wymiar szkolenia teoretycznego i praktycznego oraz ćwiczeń określają ich organizatorzy.

 

§ 6

1. Tematyczną bazę szkolenia stanowią programy szkolenia opracowane przez jego organizatorów wg zasad określonych w § 7 rozporządzenia, z uwzględnieniem zadań realizowanych w czasie zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

 

2. Poszczególne przedsięwzięcia szkoleniowe prowadzi się na podstawie opracowanej dokumentacji wykonawczej /plany przeprowadzenia ćwiczeń, treningów, gier, plany szkolenia teoretycznego, założenia, harmonogramy przebiegu ćwiczeń i inne/.

 

§ 7

1. Podstawę realizacji szkolenia stanowią roczne plany szkolenia obronnego, opracowane przez organizatorów szkolenia, o których mowa w § 5 pkt 3 i 4 rozporządzenia, z uwzględnieniem uzgodnień zawartych w § 8 ust.2 niniejszego zarządzenia.

 

2. Organizatorzy szkolenia składają Wojewodzie Podkarpackiemu za pośrednictwem Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego PUW roczne sprawozdania z realizacji szkolenia obronnego w terminie do 28 lutego każdego roku, za rok poprzedni.

 

§ 8

1. Szkolenia finansowane są budżetu Wojewody, w granicach zabezpieczonych na ten cel środków, na zasadzie refundacji poniesionych wydatków, po przedstawieniu faktur i dowodów finansowych.

 

2. Warunkiem refundacji wydatków na szkolenie jest wcześniejsze uzgodnienie planów szkolenia, ich terminów i tematów oraz umieszczenie przedsięwzięć szkoleniowych w wojewódzkim planie szkolenia obronnego, stanowiących załącznik do wytycznych wojewody w sprawie realizacji zadań obronnych w danym roku.

 

3. Wnioski o umieszczenie w planie wojewódzkim przedsięwzięć szkoleniowych podlegających refundacji z budżetu wojewody, organy samorządu terytorialnego będące ich organizatorem, składają wojewodzie w terminie do 31 marca roku poprzedzającego rok prowadzenia szkolenia, dołączając szczegółową kalkulację kosztów poszczególnych przedsięwzięć.

 

4. Kalkulując koszty szkolenia należy uwzględnić obowiązujące przepisy regulujące należności i świadczenia przysługujące uczestnikom szkolenia obronnego, podmiotom wykonującym świadczenia na rzecz obrony i inne przepisy.

 

 

 

§ 9

Organy samorządu terytorialnego, jako organizatorzy szkolenia, regulują sprawy związane z organizacją i prowadzeniem szkolenia na administrowanym terenie oraz ustalają imienny skład grup szkolenia terytorialnego.

 

§ 10

Burmistrz Gminy i Miasta w Ulanowie sprawuje nadzór nad organizacją i prowadzeniem szkolenia obronnego na terenie gminy.         

 

§ 11

Traci moc zarządzenie Nr 2/99 Burmistrza Gminy i Miasta w Ulanowie z dnia 7 kwietnia 1999r. w sprawie szkolenia obronnego kadr kierowniczych i pracowników administracji publicznej.

 

§ 12

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

««« powrót
 
 


Interaktywna Polska